Pályázat !

MARÓTI DÍSZFAISKOLA KFT. KERTÉSZETI ÜZEMÉNEK KORSZERŰSÍTÉSE, ÚJ NÖVÉNYHÁZLÉTESÍTÉSE ÉS NAPELEM TELEPÍTÉSE ÁLTAL

• a kedvezményezett neve:MARÓTI DÍSZFAISKOLA KFT
  • a projekt címe: MARÓTI DÍSZFAISKOLA KFT. KERTÉSZETI ÜZEMÉNEK KORSZERŰSÍTÉSE, ÚJ NÖVÉNYHÁZ LÉTESÍTÉSE ÉS NAPELEM TELEPÍTÉSE ÁLTAL
  • a szerződött támogatás összege: 16 013 494 Ft
  • a támogatás mértéke:40%
  • a projekt tartalmának bemutatása:

A Maróti Díszfaiskola Kft. 2002-ben alapult, főtevékenysége évelő növények termesztése. Mezőgazdasági, azaz kertészeti termelésből származik a cég 100%-os árbevétele. Termékeik: díszfák-cserjék, fenyőfélék. Közel 800 különféle fajta növénnyel rendelkeznek széleskörű választékkal.A vállalkozáskertészeti tevékenységéhezkapcsolódó céljainakmegvalósítása érdekében nyújtotta be támogatási kérelmét, mely során sikerrel pályázott az Széchenyi 2020 Vidékfejlesztési Program keretén belül a Vidékfejlesztési Program Irányító Hatósága, mint Támogató által 2020.08.29. napján meghirdetett,Kertészeti üzemek korszerűsítése című, VP2-4.1.3-20 kódszámú pályázati kiírásra, melynek keretében az 44,03 millió forint összköltségű projekt megvalósításához 28,02 millió forint önerő biztosítása mellett,16,01 millió forint vissza nem térítendő támogatást nyertek el. Az európai uniós támogatás segítségével új növényház és napelemes rendszer telepítésére került sor a vállalkozás Tóalmáson található telephelyén.

MARÓTI DÍSZFAISKOLA KFT. projektjének célja 1.000 m2 területű korszerű technológiával felszerelt (fűtés, árnyékolás, párásítás) fóliasátorépítése volt, a szaporítóanyag termelés fokozására, mely által a termesztésvolumene és biztonsága növekedni tud. A projekt keretében napelem telepítésére is sor került, mellyel a megvalósítási helyszín elszámolásimérőhöz tartozó villamosenergia fogyasztása csökkentésre került.

A pályázat 2021.05.02és 2023.04.30közötti időszakban, az Európai Unió támogatásával, az Európai Unió Mezőgazdasági Vidékfejlesztési Alapjából és Magyarország költségvetése társfinanszírozásával valósult meg.

• a projekt befejezési dátuma:04.30.
  • projekt azonosító száma: 3199286259